loadingimg

Wczytuję dane...

Wpłaty

King E-Cigar

ul. Pojezierska 32 

Łódź 91-328

Numer rachunku bankowego w PKO BP

54 1020 3378 0000

      1102 0190 9225

Płatności zagraniczne:

IBAN: PL54 1020 3378 0000

           1102 0190 9225

Swift: BPKOPLPW

Kliknij po więcej informacji.

Koszty wysyłki

  • PRIORYTETOWA PACZKA POCZTOWA PRZY WPŁACIE NA KONTO: 10 zł
  • PRIORYTETOWA PACZKA POCZTOWA ZA POBRANIEM: 18 zł
  • PRIORYTETOWA WYSYŁKA ZAGRANICZNE NA TERENIE EUROPY DO 1KG: 34 zł


  • PRZESYŁKA KURIERSKA PRZY WPŁACIE NA KONTO: 15.00zł
  • PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 250.00zł W KOSZYKU I WPŁACIE NA KONTO, PRZESYŁKA KURIERSKA DPD GRATIS!
  • PRZESYŁKA InPost PACZKOMATY: 9.00zł

Subskrypcja

Wszystko o elektronicznym papierosie - rzucanie palenia.

RZUCANIE PALENIA TYTONIU Z ELEKTRONICZNYM PAPIEROSEM


E-papieros jest zasilany na baterie – specjalnym akumulatorem. Podczas użytkowania zachowuje się identycznie jak oryginał - w trakcie zaciągnięcia zapala się czerwona lampka – dioda na końcu i uruchamiany jest atomizer, produkujący mgiełkę, w którą wmieszana zostaje dawka nikotyny - bezwonna, przypominająca dym (mniej więcej jak w ultradźwiękowym nawilżaczu powietrza). Podczas zabiegu nie wciągamy więc dymu tytoniowego, a jedynie kontrolowaną (mniejszą niż w zwykłym papierosie) dawkę nikotyny. Smak elektronicznego papierosa został opracowany przez największych specjalistów od tytoniowego aromatu i został przetestowany i dopracowany podczas badań, którego uczestnikami byli wieloletni palacze. Nie pozostawia jednak przykrej woni w miejscu "palenia" i nie szkodzi innym niepalącym.
Działanie E-Papierosa opiera się na podstawie procesu waporyzacji, podczas którego przetworzona i oczyszczona nikotyna z liści tytoniu zostaje w atomizerze skroplona, zamiast być spaloną. Podczas zachodzącego procesu nie wydzielają się żadne substancje rakotwórcze, smoliste, ani inne szkodliwe dla zdrowia. Powstaje tutaj dym bez ognia, E-papieros jest także nieszkodliwy dla innych oraz środowiska ze względu na wielokrotne używanie tego samego urządzenia. Dodatkowo mamy możliwość używania E-papierosa w większości miejsc publicznych. E-papieros działa w praktycznie każdych warunkach (-5 do 42 stopni C), a temperatura „palenia” jest zbliżona do temperatury ciała. 
E – papieros wygląda jak prawdziwy papieros, smakuje jak prawdziwy papieros, pachnie jak papieros, a także wypuszcza dym.  Posiada wszystkie właściwości normalnego papierosa, poza tymi negatywnymi.

 

1. Dlaczego ludzie używają E-papierosów?
E-papieros wygląda jak prawdziwy papieros, ma podobny zapach, podobnie smakuje, wydziela także dym. Posiada wszystkie przyjemności i zaspokaja wszystkie potrzeby normalnego papierosa, lecz jest w 100% bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje negatywnych skutków. Poniżej kilka dodatkowych informacji:
1. E-Papieros nie posiada substancji smolistych i innych substancji przyczyniających się do tworzenia komórek rakowych (w tradycyjnym papierosie występuje ok. 4000 substancji chemicznych).
2. Jest bezpieczny dla zdrowia naszego i innych, a także nie wpływa negatywnie na środowisko. Nie występuje tutaj zjawisko biernego palenia dla otaczających nas osób. Możesz palić nawet przy dzieciach.
3. Możliwość palenia w publicznych miejscach.
4. Przyczynia się do rzucenia palenia.
5. Pozwala zaoszczędzić na kosztach palenia nawet 80% w skali roku.
6. Brak jakiegokolwiek zagrożenia i brak możliwości wywołania ognia, pożaru, wypalenia dziur w kanapie/ meblach, etc. 
7. Działa szybciej niż guma z nikotyną ( np. nicorette) i jest bardziej naturalnym sposobem na rzucenie palenia.
8.  Nie wydziela zapachu – rzeczy, pokój pachną normalnie.


2. Dlaczego E-papieros nie szkodzi zdrowiu?

Skład w E-papierosach, w porównaniu do składników tradycyjnych papierosów/ cygar jest zupełnie inny i w pełni bezpieczny dla zdrowia.  Smak, uczucie i wygląd E-papierosów jest w praktyce identyczny.
Wkłady do E-papierosów zawierają tylko wodę, propylene glycol, nikotynę, zapach i smak normalnego papierosa oraz opakowanie zawierające w/w składniki. Absolutnie żadne z tych składników nie przyczyniają się do powstawania komórek rakowych. Administracja żywności i leków stwierdza, że propylene glycol jest w pełni bezpieczny. Także nikotyna zawarta we wkładach do E-papierosów sama w sobie nie wywołuje trujących (toksycznych) efektów.
Papierosy i cygara powszechnie zawierają natomiast tytoń, oraz przede wszystkim tysiące substancji uzależniających, nikotynę, klej i papier, które wzięte razem podczas zapalania wpływają negatywnie niemal na każdy organ w naszym ciele, powodując raka, kłopoty z sercem, oraz drogami oddechowymi.

 

3. Dla kogo E-papieros?
Dla wszystkich osób, które palą papierosy/ cygara i chcą uniknąć negatywnych skutków palenia (rak, choroby serca, choroby dróg oddechowych).
Dla wieloletnich palaczy, którzy mają problemy zdrowotne spowodowane paleniem.
Dla wszystkich, którzy palą wśród innych osób (tzw. osób trzecich) i nie chcą wpływać negatywie na ich zdrowie.
Dla osób, które pracują w miejscach, gdzie jest zakaz palenia, lecz mają potrzebę zapalić.
Dla osób, które chcą rzucić palenie.
Mogą być używane również jako pomoc przy rzuceniu palenia – zmniejszana jest dawka nikotyny, poprzez stosowanie kapsułek o jej coraz mniejszej zawartości (duża, średnia, mała, zerowa).
Nie polecamy dla:
Osób poniżej 18 roku życia
Osób posiadających alergię na nikotynę (lub inne składniki papierosa)
Kobiet karmiących piersią oraz kobiet w ciąży.

 

4. Ile zwykłych papierosów zawiera jedna kapsułka?
Różne marki papierosów i ich odmian zawierają w sobie różne ilości nikotyny. Przykładowo, przeciętny papieros zawiera ok 1.1 mg nikotyny, więc paczka (20 sztuk) zawiera ok 22 mg. nikotyny. 
W przypadku E-papierosa, jeden kartridż (normalny model) zawiera ok. 300 wdechów, czyli tyle ile normalna paczka papierosów.
Do wyboru mamy 4 rodzaje kartridża – wkładów:
Mocny: zawartość nikotyny ok. 18 mg. 
Standard: zawartość nikotyny ok. 14 mg.
Light: zawartość nikotyny ok. 11 mg.
Zero: zawartość nikotyny 0 mg.

 

5. Jak rzucić palenie z E-papierosem?
E-Papieros może być także skutecznym sposobem rzucenia palenia, jeśli ktoś tylko chce, to przy odpowiednim użyciu E-papierosa jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. W tym przypadku polecamy prosty system 4 kroków, czyli stopniowe zmienianie rodzaju stosowanych kartridży (Mocny – Standard – Light – Zero). System ten jest przeznaczony dla chcących całkowicie przestać palić, lub zmniejszyć ilość wypalanych papierosów. 
W przypadku osób palących regularnie:
Krok 1: Używanie kartridża o dużej zawartości nikotyny (ok. 18 mg.)
Krok 2: Przejście do kartridża o średniej zawartości nikotyny – Standard ok. 14 mg.
Krok 3: Zastosowanie kartridża o małej zawartości nikotyny – Light ok. 11 mg.
Krok 4: Korzystanie z kartridża o zerowej zawartości nikotyny – Zero, oraz stopniowe zmniejszanie intensywności palenia, aż do zupełnego odstawienie papierosa.
Długość poszczególnych kroków uzależniona jest od każdego palącego, długości palenia, ilości papierosów wypalanych dziennie, etc. Ogólnie możemy przyjąć zasadę, krok 1 – ok. 1-2 tygodnie, krok 2 – ok. 2 tygodnie, krok 3 – ok. 1 tydzień, krok 4 ok. 1- 2 tygodnie.

 

6. Co znajduje się w płynie?
Płyn zawarty we wkładach (kartridże) nie zawiera szkodliwych związków chemicznych w przeciwieństwie do papierosa tytoniowego. Płyny te robi się na bazie roztworu nikotyny w glikolu propylenowym z dodatkami smakowymi i ekstraktami tytoniowymi. Amerykańska agencja ds. żywności i leków (FDA) uznała glikol propylenowy za generalnie bezpieczny dla zdrowia, a więc mogący być stosowanym w przyprawach, lekach i kosmetykach oraz jako bezpośredni dodatek do żywności. Jest również stosowany w maszynach wytwarzających dym. W elektronicznych papierosach glikol propylenowy ma za zadanie wytworzenie mgiełki imitującej dym papierosowy i zachowanie smaku płynu. Dokładna analiza glikolu propylenowego jest dostępna pod tym adresem (Ang) http://www.ertco.com/msds_propylene.html

 

7. Elektroniczny papieros a prawo
Wprowadzona w 2006 ustawa zdrowotna w Wielkiej Brytanii zakazuje palenia tytoniu w miejscach publicznych. Podstawą do tego był fakt, że na wyspach ponad 100,000 ludzi rocznie umiera z powodu palenia, gdyż palony tytoń wydziela substancje smoliste, kancerogeny (substancje rakotwórcze), tlenek węgla oraz nawet 400 innych toksycznych substancji. W rozdziale 28 znajduje się następująca definicja palenia: termin palenie odnosi się do palenia tytoniu lub czegoś co zawiera tytoń bądź palenie dowolnej innej substancji, termin palenie odnosi się również do posiadania przy sobie zapalonego tytoniu lub zapalonego czegokolwiek innego zawierającego tytoń, bądź posiadania przy sobie dowolnej innej substancji w postaci, w której mogła by być palona. Ustawa ta nie dotyczy elektronicznych papierosów, gdyż nie zawierają one tytoniu, nie zachodzi w nich spalanie i nie wytwarzają dymu pochodzącego ze spalania jakichkolwiek substancji. Elektroniczny papieros może być używany w dowolnym miejscu, również tam gdzie obowiązuje zakaz palenia, w świetle przedstawionego prawa.